HALLOWEEN COSTUME CONSTRUCTION
MENU
news
about
-armor
-accessories
-xena
forum
links


FORUM THREAD
Post Reply | Return to Forum Index | Return to Main Page

(03/04/2013•07:42) chariots élévateurs [edit]carrOrettecheekly 
Jak to jest, że jedni osobistości mniemają, że tylko walcząc, potrafią cokolwiek zwyciężyć, uprzedzając szybkich korzyści? Inni wiodą się regułami, ładem, dla nich najważniejsza jest dyscyplina. Dlaczego jeszcze odmienne małżeństwa wkraczają w rolę zdobywcy, nastawiają się na dosięganie sukcesu, znaczący staje się status, portret i zacna materialne?

A co z tymi, którzy, spełniając już wielu afer, ogniskują się na porcjowaniach nauką, roztaczają ochronę nad innymi, zmierzając do naprawienia warunków żywotnych? Ripost na te sprawdzania daje koncepcja Spiral Dynamics opracowana przez Dona Becka i Chrisa Cowana, wcześniej przebiegająca też pod kategorię Rządy Cen Gravesa - stworzona przez Carla Gravesa.

Carl Graves na podstawie studiowań z tysiącami ludzi w wielu miejscach na Gleby, często powracając do nich po wielu latach, ujawnił, że osoby te co pewien czas przechodzą na pozostały pułap intencjonalności, wstępując na następny etap swojego życia. Przyspieszając wyższy poziom intencjonalności, zabierają ze sobą escavatori cingolati usati cały ładunek doświadczeń ze wcześniejszych rzędów, rozumiejąc, czując i widząc więcej. Szczyty Ceny Gravesa są źródłem, wartości życiowych, takich jak: rodzina, pieniądze, bezpieczeństwo, autonomia, prostota, którymi osobistości przewodzą się w życiu. Ceny z sekwencji modelują dobory i motywację, oddziałują na to, co produkujemy i jak załatwiamy sobie czas. Ponieważ świat dookoła nas coraz pospieszniej się zmienia, umiejętność przystosowywania się do przeważających warunków rozpoczyna wyruchać głównego znaczenia. Potrzebujemy odpowiadać swoje Excavatrice cen i metody myślenia tak, ażeby żyć najkorzystniej w otaczającym nas otoczeniu, co wiąże się z potrzebą dostrzegania i ocenienia coraz potężniejszej liczb sprawy. Dzięki rozpoznawaniom, Graves stworzył koncepcję Szczytów, która podaruje sporo mądrości na temat tego, na którym etapie znajdują się i w jakim kierunku przemieszczają się jednostki, a w ostateczności struktury i całkowite społeczeństwa.

Wszelka osobowość ma doświadczenie powstające z bycia na wcześniejszych rządach aż do bieżącego, na jakim się znajdzie. Jednocześnie każde pozostałe oddziaływają na nią dzięki odrębnym społeczeństwom, kulturze, mediom, wiadomościom, co pozwoli na aktywację następującego, wyższego poziomu. Na co dzień jednostka funkcjonuje na wszystkich dotychczasowych rzędach, jednakże jeden z nich w danym momencie jest panujące. Żaden z tych pułapów nie jest lepszy ani gorszy, zasadniczą wielkością jest efektywność podarowanego poziomu w konkretnym środowisku. Teoretycznie istnienie nadzieję przeskoczenia np. o dwa stopnie, jednakże nie zyskamy wartościowej mądrości i doświadczenia, które otrzymalibyśmy, przebiegając na ominiętym etapie. Dlatego rzeczywistym przebiegiem jest przepływ przez każdy pułap. Każdy z nich charakteryzuje się odrębną motywacją, potrzebą, światopoglądem, oszczędzeniem, filologią, zaletami czy etyką, różne są też czynniki, które owocują wprowadzenie na lepszy escort in london pułap. Co więcej, w zespoleniu z koncepcją Kena Vilbera, czyli Projektem Czterech Ćwiartek, każdy poziom można reprezentować pod kątem właściwości psychologicznych, biologicznych, sporządzania danych, stanów politycznych, prawa, otoczenia, programów gospodarczych, pokrewieństw kulturalnych, kontaktów, zasad albo zwyczajów. Elementy w następnych towarach, a teraz charakterystyka stopni.

Przeżycie to główny pułap, jakiego przeżywa nowo narodzony człowiek. Mieszkając w nim, wiedzie się (przy pomocy różnych) prymitywnymi instynktami, osobistym bezpieczeństwem, wymaga przede każdym przeżyć – wydobyć wodę, wikt i gorące miejsce, spełnić wymagania fizjologiczne. Doskonale tak, jak zwierzęta. Kto postępuje, oprócz niemowląt, na tym poziomie? Jednostki starzy, bezdomni, silnie słabowite fachowcy, osobistości zażywający narkotyki obóz żeglarski lub po traumie. Rzeczywistą potrzebą ludzi na pułapie przetrwania jest sąsiedztwo się ludźmi w bezpiecznym miejscu, ażeby wspólnie przetrwać, przeto wejdzie na następujący pułap.


Człowiek działający na pułapie Klanu to jednostka, która zacznie dbać o pewne, rodzinne gniazdko, dzięki temu zachowując gatunek. W przeciwieństwie do wcześniejszego, nie jest już taka bezradna. Podporządkuje ona swoje żywota imperatywom starszych ludzi, najczęściej własnym antenatom. Pokazuje posłuszeństwo swojemu rodowi – rodzinie i panującym zwyczajom. Pojawia się dumanie magiczne, wiara w religijne miejsca, obrzędy i talizmany. Jeżeli spostrzeżesz ludzi zawierzających w serafinów opiekunów, w magiczne tradycje rodzime, zabobony albo spotykasz członka gangu, gwardie sportowej lub korporacji, to bardzo przypuszczalne, że postępuje na pułapie plemienia/rodu. W pewnym momencie człowiek rozpoczyna się buntować i wygrywa trzeci rząd – Żołdaka.

Wiarus ucieka przed wyższością pozostałych, zaspokaja od razu własne impulsy i zmysły, sprawiając sobie przyjemność. Wypowiada siebie, robi, co potrzebuje, kiedy i gdzie chce, bez aspektu na nic, bo nie jest obniżony przez ochrony. Uważa, że świat jest dżunglą, całą zagrożeń i drapieżców. Walczy, potrzebuje dominować, domaga się hołdzie i obserwacji, aby wszystko nadzorować. Na tym poziomie funkcjonuje zbuntowana młodzież, osoby działający innymi lub angażujący się w „wyścig szczurów”. Kiedy wiarus staje się wyczerpany nieprzerwaną kampanią, rozpoczyna szanować maksymy, jest to zaczątek wejścia na poziom Programu.

Osobowość na poziomie czwartym uważa, że życie ma sens, kierunek i plan z góry ustalony. Wierzy w podarowanie, cudowne harmonogramy. Zacnie czuje się w rozkładu hierarchicznym, pobłaża autorytetom, w swoje żywota przenosi porządek, bo według niej zapewni jej to ewentualną nagrodę (np. w niebie). Wyśmienicie odnajduje się, gdy zna zasadzie, zasady, dlatego chce wszelkich żywotnych instrukcji i kodeksów procedowania. Jedną z najlepszych potrzeb jest ufundowanie rodziny, pewna praca i trwałość. Ludzi egzystujących na tym pułapie spotykasz w Kościele, wojsku, korporacji, partiach prawicowych. Jednak zawsze z jakiejś grupy zacznie wybijać się Lider – czyli jednostka na pułapie piątym.

Lider uregulowany jest na triumf, przedsiębiorczość, wzięcie kwestii we prywatne dłoni. Działa zgodnie z własnym interesem, tak, żeby zwyciężyć. Wierzy, że wzrost i zmiana jest przyrodzona, poszukuje dogodniejszych wyjść, technik czy metodzie działania. Często w jego wypowiedziach można znaleźć takie wyrażenia jak: zamiar, triumf, niepodległość. Lider poszukuje dostatniego życia, uczy się strategią prób i braków poprzez próbowanie. Grupa istniejące na tym pułapie odróżniają się kreatywnością, rozpiętością w rozmyślaniu i działaniu, mogą nadzorować bandą ludzi. Przykłady znajdujesz w opcjonalnej przedsiębiorstwu, wśród managerów, szefów lub kontrahentów. Jeśli chodzi o grupy polityczne, wzorem jest lewica (rząd lidera i grupy). Przywódce po długiej gonitwie za planami, uzyskaniami i dobrobytem, dzięki chęci rozdzielania się swoją wiedzą, wstępują na pułap Grupy.

Goście, które postępują na tym pułapie, zaczynają partycypować się swoim doświadczeniem i inteligencją witalną. Pragną być wśród ludzi i podtrzymywać ich w funkcjonowaniem, zbudować programy zezwalające sprawnie opiekować się wymagającym. Zachęcają ludzi, ażeby wyzwalali się od żądzy i dogmatów, awansują wspólnotowość i jedność. Na tym poziomie następuje odnowa duchowości, zagłębiania się w życie duchowe prywatne i pozostałych. Pary na tym poziomie ochoczo uruchamiają podstawy albo organizacje filantropijne, są mentorami dla innych.Post Reply | Return to Forum Index | Return to Main Page
news | about | armor | accessories | xena | forum | users | links | feedback | home
All content ©1998-2003, William Yu